Bağımlılık testi: Bir resme bakarak kendiniz hakkındaki gerçeği öğrenin

Bağımlılık birçok farklı biçimde ortaya çıkabilir. Bazı insanlar sigaradan ve kahveden vazgeçemez, bazıları ise alkolden veya tatlıdan vazgeçemez. Bazı insanlar bütün gece bilgisayar oyunu oynamayı severler ve belirli bir kişiye odaklandıklarının farkına bile varmayanlar da vardır.

Aşağıdaki resme bakın –İlk olarak hemen ne görüyorsunuz?

Görüntüye bakmak değil, ilk fark ettiğiniz görüntüyü anında yakalamak önemlidir. Bilinçaltı bu şekilde çalışır, yani güvenirseniz sonuç doğru olacaktır.

İki kedi gördüyseniz:

Eğer iki kedinin yan yana oturduğunu görüyorsanız büyük ihtimalle bağımlı bir insan değilsiniz.

Kendinize güveniyorsunuz, hedefleri nasıl belirleyeceğinizi ve onlara nasıl ulaşacağınızı biliyorsunuz, çıkarlarınızı savunabiliyor ve alanınızı koruyabiliyorsunuz. Ve en önemlisi, çok sorumlu bir insansınız ve eylemlerinizin olası tüm sonuçlarının farkındasınız.

Topluma açıksınız, kurallara göre yaşamayı biliyorsunuz, hayatınızı kontrol ediyor ve bunun sorumluluğunu üstleniyorsunuz.

Köpek gördüyseniz:

Resimde uzun kulaklı bir köpek gördüyseniz, bilinçaltınız size şunu söyler: bağımlılığa yatkın bir insansınız, belki de birçok yönden hedonistsiniz. Hayattaki asıl göreviniz bundan zevk almak, ne pahasına olursa olsun keyif almaktır.

Sonuçlarını düşünmeden fevri kararlar verme eğilimindesiniz ve bu genellikle özellikle size zevk veren şeyleri elde etmek için geçerlidir.

Olumsuz duygularla veya stresle baş etmekte zorluk çekiyorsunuz. Çoğunlukla kusursuz çalışan şeyler duygusal rahatlığı bulmanıza yardımcı olabilir, ancak her zaman sağlıklı değildir.

Ruh hali değişimlerine yatkınsınız, ilgisizlik ve çevrenizdeki herkesten saklanma arzusu tarafından saldırıya uğruyorsunuz. Ayrıca bu durumla “çevresel olarak” her zaman başa çıkamazsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x