Kan Donduran Olay: TikTok’ta Canlı Yayın Açtığı İçin Annesini Pompalı Tüfekle Vurdu

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yaşayan H.T.’yi oğlu Y.T. pompalı tüfek ile vurdu. Olay sonucu ağır yaralanan H.T. hastanede tedaviye alındı. 16 yaşında oğlu H.T. ve eski eşi İ.T. hakkında soruşturma başlatıldı.

Olay 6 Eylül günü Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yaşandı. Y.T. annesi H.T.’yi TikTok’ta canlı yayın açtığı için pompalı tüfekle vurdu. Y.T. annesini vurduktan sonra tüfek ile polise gidip teslim oldu.

Ağır yaralanan anne hastanede tedavi altına alındı. Vurulan anne H.T. verdiği ifadede oğlunu boşandığı eşi İ.T.’nin azmettirdiğini söyledi.

“Oğlum boşandığım eşim İlyas ile Adana’da yaşıyordu. Bir ay önce oğlum aradı ve babasının kendisine şiddet uygulandığını, sürekli döverek hakaret ettiği için yanıma gelmek istediğini söyledi. Ben de yol parası gönderip ‘gel’ dedim. Ama oğlum gelmedi. İki gün sonra tekrar aradı ve babasının şiddetine dayanamadığını belirterek bu defa kesin geleceğini söyledi. Ona otobüs bileti aldım ve kendisini karşıladım. Sarılıp ağladık. Sonra babaannesi ve halasının beynini yıkadıklarını, kendisini kışkırttıklarını anlattı. Ben ne olduğunu sorunca ‘Evde konuşuruz’ dedi. Elinde bir de valizi vardı. Birlikte eve geldik. Ben kapıyı açmaya çalışırken oğlum 2-3 basamak geride duruyordu. Bu sırada bir doldur boşalt sesi duydum. Dönüp baktığımda oğlumun elinde tüfek vardı. Valizden çıkardığı tüfekle beş el ateş edip kaçtı. Oğlumu azmettiren eski eşimdir, şikayetçiyim.”

Annesini pompalı tüfek ile vuran Y.T. emniyete verdiği ifadede TikTok’ta annesinin canlı yayınını görünce çok öfkelendiğini ve babasının bu durumdan haberi olmadığını söyledi. Annesini namusu için vurduğunu ve pişman olmadığını da söyledi.

“Annem babamı başkalarıyla aldatıyordu. Telefonunun şifresini kırıp onu arayan kişileri aradım, durumdan çok şüphelendim ve şüphelerimde haklı çıktım. Olaydan iki ay önce annemin Tiktok hesabı olduğunu gördüm. Annemin farklı bir isimle hesap açtığını, el ve ayaklarının ojeli olduğunu gördüm. Canlı yayınlar yapıyordu. Üç bin takipçisi vardı. Canlı yayında hiç kadın yoktu, hepsi erkekti. Anneme taciz içerikli cümleler kullanıyorlardı, annem ise sessiz kalıyordu. Arkadaşlarım bu videoları görünce ben de dayanamadım ve biriktirdiğim harçlığımla Suriyeli birinden silah alıp Diyarbakır’a geldim. Amacım öldürmek değildi. Annemle konuşmaktı. Ayaklarına doğru dört el ateş ettim. Diyarbakır’a geliş biletimi de annem almıştı. Babam beni azmettirmedi, olaydan haberi yoktur. Ne yaptıysam utandığım ve namusum için yaptım. Amacım annemi uyarmaktı.”

ATK raporunda ise H.T.’nin vücudunda hayatı tehlikeye sokacak şekilde kemik kırıkları olduğu ve basit tıbbı müdahale ile giderilemeyecek derece yaralanmalar olduğu bildirdi.

Y.T., kendisini babasının azmettirmemesi ile ilgili “Annemin Tiktok yayınları gece 02.50’de başlayıp sabah 05.00’e kadar sürüyordu. Yayınlarda anneme erkekler cinsel içerikli sözler söylüyordu. Annem ise gülüyor tepki vermiyordu, ben de buna çok öfkelendim. Babama anlattım o ‘Ne var bunda’ dedi, ama içeriğini söylemedim” söyledi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede Y.T.’nin babasının azmettirmesiyle annesini öldürme kastıyla plan yaparak Diyarbakır’a geldiğini ve annesi ile birlikte yaşama bahanesiyle eve gittikleri sırada annesini pompalı tüfek ile vurarak kaçtığı için kendisini azmettiren babası İ.T. ile birlikte cezalandırılmasını istendi.

Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan baba oğlunu azmettirmediğini söyleyerek suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme Y.T.’nin tutukluğunu devam ettirip duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x