Özdağ: Bu ülkeye 13 milyon sığınmacıyı dolduruyor, sokakları güvensiz yapıyor, yılda 11 milyar dolar bu insanlara harcıyorlar

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Bu ülkeye 13 milyon sığınmacıyı dolduruyor, sokakları güvensiz yapıyor, yılda 11 milyar dolar bu insanlara harcıyorlar” dedi.

Ümit Özdağ, Mehmet Şimşek’in ekonomik sorunlar için verdiği ‘sabır’ tavsiyesini değerlendirdi. Özdağ,” Mehmet Bey’e önerim bir pazara çıksın ve halk arasında konuşsun ve ekmek kuyruğunda bekleyen emeklilerle konuşsun ve 7.500 emekli maaşıyla geçinmek zorunda kalan insanlarla konuşsun. Milyonlarca insan bu parayla geçinmek zorunda alıyor. Tabi 4-5 yerden maaş alanlara sabredin demek kolay. ” dedi. 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Fox TV’de İlker Karagöz’ün sorularını yanıtlıyor.

Özdağ’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

” Almış olduğu parayla kirasını, doğalgazını zor ödeyen, okula çocuğunu yollamak zorunda olan ya da yollayamadığı için çocuğunu okuldan alan, üniversiteyi kazanmış ama bir başka şehirde çocuğunun kirasını vermeyen babaya anneye sabır önermek çok kolay.  Ama insanların sabredecek hali kalmadı, bir çok insan açlık noktasında yaşıyor.

Sığınmacı sorununa ilişkin, ‘Türkiye etrafında bir kuşatma var’ diyen Özdağ, “Bunların hepsinin sorumlusu stratejik anlamda cahil bir zihniyet. Şimdi bu ülkeye 13 milyon sığınmacıyı dolduruyor, sokakları güvensiz yapıyor, yılda 11 milyar dolar bu insanlara harcıyorlar..

 

Ayrıntılar gelecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x