Saray’da Arabasız Gün Etkinliği Gerçekleştirilecek

Saray Belediyesi’nin Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı (SKUP) çalışmaları devam ediyor. 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Saray Belediyesi, 23 Eylül Cumartesi günü saat 14.30’da Hasan Ergen Parkı’ndan başlayarak Edirköy Korusu’nda sona erecek bisiklet turu ve yürüyüş düzenlenecek.

FARKINDALIK İÇİN ARABASIZ GÜN

Avrupa Komisyonu’nun bir girişimi olan Avrupa Hareketlilik Haftası, 2002 yılından bu yana düzenli olarak her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında Avrupa kıtasındaki yerel yönetimler ve paydaş kuruluşlarca kutlanıyor. Hafta boyunca, karbon emisyonunun azaltılması ve hava kalitesinin artırılması amacıyla çevre dostu ulaşım yöntemlerinden bisiklet sürmek ve yürüyüş yapmak teşvik ediliyor. Etkinliğin ana yürütücüleri olan yerel yönetimler, şehir merkezlerinde motorlu taşıt trafiğinin kısıtlanması, sürdürülebilir hareketlilik türlerinin teşviki ve mevcut sistemlerin çevresel etkilerine ilişkin farkındalık oluşturulması amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor.

SARAY BELEDİYESİ’NDEN ARABASIZ GÜN ETKİNLİĞİNE DAVET

Konuyla ilgili Saray Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerine Saray Belediyesi olarak biz de katılıyoruz. 23 Eylül 2023 Cumartesi günü, 14.30-17.00 saatleri aralığında düzenleyeceğimiz ‘Arabasız Gün’ etkinliğinde bisikletlerimizle ve yürüyerek Hasan Ergen Parkı’ndan Edirköy Korusu’na hareket ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x