TBMM 250 personel alımı başvuruları ne zaman? TBMM personel alımı kura çekimi ne zaman yapılacak? TBMM personel alımı başvuru şartları neler?

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı (TBMM) bünyesinde çalışacak 22 farklı kadroda toplamda 250 personel alımı yapılacak. Peki, TBMM 250 personel alımı başvuruları ne zaman? TBMM personel alımı kura çekimi ne zaman yapılacak? TBMM personel alımı başvuru şartları neler?

TBMM 250 PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK

TBMM bünyesinde yer alacak 22 farklı kadro için 250 personel alımı başvuruları 22 Kasım itibarıyla başladı! 2 Kasım tarihinde başlayan işçi alımı başvuruları 27 Kasım’da sona erecek. Kura çekimi 12 Aralık’ta yapılacak ve personel alımında mülakat uygulanmayacak.

TBMM 250 PERSONEL ALIMI ALANLARI

12 Aşçı, 17 Bahçıvan, 35 Bulaşıkçı, 1 Çatı işçisi, 3 Dönerci, 2 Döşemeci, 3 El Dekor Süslemeci, 1 Antrenör, 74 Garson, 4 Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, 2 İnşaat Boyacısı, 3 Kebapçı, 4 Kuaför, 1 Metal doğramacı, 2 Pastacı, 3 Pideci, 1 Pizzacı, 4 Resepsiyon Görevlisi, 2 Soğutmacı ve Havalandırmacı (İklimlendirme), 18 Şoför, 8 Taşıma İşçisi, 50 Temizlik İşçisi olmak üzere 22 kadro için sürekli işçi alımı gerçekleştirilecek.

TBMM 250 PERSONEL ALIMI KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

TBMM işçi alımı kura çekimi noter huzurunda 12 Aralık 2023 tarihinde saat 10.00’da TBMM’de gerçekleştirilecek. Adaylar kura çekimini ‘tbmm.gov.tr’ “Duyurular” bölümünden yayımlanacak link üzerinden canlı olarak izleyebilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

a. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

b. Başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak,

c. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

ç. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

d. Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak; askerlik durumu itibarıyla muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, tecilli veya muaf olmak,

e. Görevini yapmasına engel olabilecek devamlı vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak,

f. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

g. Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak,

ğ. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

h. Bu ilanın ekinde yer alan tablodaki unvanlara ilişkin belirlenmiş olan başvuru özel şartlarını taşımak,

ı. Öğrenim şartlarında yer alan ilgili alan, bölüm ya da programdan son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x