Yangında 100’den fazla insan ölmüştü: Kimliği tespit edilenler için cenaze töreni düzenlendi

Musul’un Hemdaniye ilçesindeki düğün salonunda çıkan yangın sonucu hayatını kaybeden 48 kişi için toplu cenaze töreni düzenleniyor. Hemdaniye ilçesinde 26 Eylül günü bir düğün salonunda çıkan yangında 100’den fazla kişi hayatını kaybetmiş, 150’den fazla kişi de yaralanmıştı. Hayatını kaybedenlerin bir kısmı dün düzenlenen toplu cenaze töreni ile defnedilmişti.

Rûdaw’ın aktardığına göre, ilçede bugün de kimliği tespit edilen 48 kişi Qiyam Mezarlığı’nda toprağa veriliyor. Rûdaw muhabiri Mustafa Goran Serbest, bugünkü törende defnedileceklerin çoğunlukla kadın ve çocuklardan oluştuğunu söyledi.

SUDANİ, ÖLENLERİN YAKINLARIYLA GÖRÜŞECEK

Öte yandan Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani, bugün Musul’a geldi. Sudani’nin Hemdaniye’de kurbanlarının akrabalarını ziyaret etmesi bekleniyor.

Irak İçişleri Bakanı Abdulemir ammeri, Musul’da 94 kişinin hayatını kaybettiği düğün salonunda gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmadığını belirtti. Şammeri, 14 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Irak hükümeti kurbanlar için üç günlük yas ilan ederken, Musul Valisi Necim Ciburi, Kutlu Doğum etkinliklerinin bir sonraki duyuruya kadar ertelendiğini bildirdi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x